preloader

Wdrożenie Power Apps

power apps tworzenie aplikacji nexpertis

Platforma do szybkiego wdrażania aplikacji biznesowych

Power Platform to kompleksowe rozwiązanie low code do tworzenia aplikacji. Usługa jest rekomendowana szczególnie tam gdzie potrzebne są niestandardowe aplikacje biznesowe.

Łatwa integracja z usługą Power Automate pozwala na szybkie automatyzowanie procesów. Nawet osoby bez doświadczenia IT mogą tworzyć aplikacje.

Platforma jest wszystkim czego potrzebujesz aby zaadresować niestandardowe potrzeby.

power apps tworzenie aplikacji nexpertis

Poznaj platformę Microsoft Power Apps

Power Platform jest cześcią pakietu Microsoft 365. Jeśli chcesz bliżej poznać rozwiązanie zwiększające produktywność w Twojej firmie, jego funkcjonalności i przykłady aplikacji Power Apps kliknij w poniższy przycisk.

Proces tworzenia aplikacji biznesowych z Microsoft Power Apps

Proces tworzenia aplikacji Power Apps sklada się z kilku etapów. Obejmuje nie tylko tworzenie aplikacji lecz również analizę kontekstu biznesowego.

Dzięki temu możliwe jest zoptymalizowanie procesu biznesowego nie tylko przez jego digitalizację ale również przeorganizowanie.

Poznaj bliżej cykl realizacji aplikacji:

Proces tworzenia aplikacji w Power Apps przez Nexpertis

1.

Analiza potrzeb biznesowych

Na tym etapie analizowane są potrzeby biznesowe i budowana jest koncepcja rozwiązania. Konsultant nie tylko inwentaryzuje potrzeby ale przede wszystkim podpowiada jak wykorzystać technologię aby użytkownicy otrzymali rozwiązanie, dzięki któremu osiągną więcej, np. szuka sposobów na wykorzystanie sztucznej inteligencji i automatyzację procesów.

2.

Projekt procesu biznesowego

Na tym etapie przygotowywany jest opis procesu biznesowego obejmujący diagram UML, atrybuty, formularze, aktorów. Opis abstrahuje od konkretnych rozwiązań Power Platform, gdyż użytkownicy biznesowi muszą na tym etapie skupić się na samym procesie. Przedstawiciele biznesu powinni być skoncentrowani na tym jak podnieść produktywność procesu dla różnych użytkowników. Konsultant na podstawie danych, formularzy i wywiadów przygotowuje strukturę bazy danych.

3.

Przygotowanie prototypu

Konsultant przygotowuje aplikację biznesową w wersji demo. Dzięki temu nie trzeba sobie niczego wyobrażać, ani czytać tomów dokumentacji. Prototyp od samego początku jest konfigurowany tak aby pracownicy już na wczesnym etapie mieli możliwość tworzenia aplikacji.

4.

Warsztaty prototypowe

Podczas spotkań konsultant prezentuje aplikację i wprowadza zmiany w czasie rzeczywistym. Dzięki temu stworzenie aplikacji trwa tygodnie a nie miesiące. Produktem tego etapu jest kompletna dokumentacja realizacyjna.

5.

Development

W kolejnym kroku, przychodzi czas na tworzenie aplikacji w wersji końcowej. Często dzieje się to bez pisania kodu, ponieważ Power Apps to technologia low code. Tam gdzie wymagania wobec niestandardowych aplikacji są większe, możliwe jest zastosowanie bazy danych, usługi Power Bi czy tworzenia klasycznego kodu.

6.

Wdrożenie rozwiązania produkcyjnego

Aplikacja uruchamiana jest produkcyjnie w Twojej firmie. Użytkownicy są zapraszani na szkolenia z wykorzystaniem Microsoft Teams.

7.

Przejście do utrzymania

Aplikacje Power Apps przygotowane przez doświadczonych specjalistów nie sprawiaja problemów w utrzymaniu. Bardzo często użytkownicy na tym etapie wpadają na kolejne pomysły i aplikacja jest dalej rozwijana. W ten sposób buduje się kulturę ciągłego doskonalenia.

 

Eksperci od Power Apps

Nasi konsultanci mają doświadczenie z różnych branż, dzięki któremu nie tylko tworzą aplikacje ale przede wszystkim optymalizują proces biznesowy.

Usługa Power Apps daje możliwość szybkiego startu z samodzielnym developmentem. Dlatego  angażujemy pracowników Klienta aby sami budowali interesujące ich aplikacje lub rozwijali, te które wdrożyliśmy.

power apps nexpertis_m

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem Power Apps i odkryj nowe możliwości w firmie

Microsoft Power Apps – korzyści z wdrożenia rozwiązania

Dzięki digitalizacji procesów zwiększysz efektywność pracy a generowanie raportów w czasie rzeczywistym usprawnią analizy i podejemowanie decyzji.  Aplikacje szyte na miarę

Korzystając z oprogramowania Power Apps dostarczamy aplikacje dokładnie dostosowane do potrzeb użytkowników w Twojej firmie. Dzięki temu, to aplikacja dostosowuje się do procesu biznesowego, a nie na odwrót. Takie podejście jest kluczowe szczególnie dla procesów, którymi konkurujemy na rynku.

Z drugiej strony aplikacje szyte na miarę nie tracą na profesjonaliźmie czy jakości, są podobne do gotowych dostępnych na platformie Microsoft Store.

Kompleksowość platformy  Kompleksowość platformy

Realizując wdrożenia Microsoft Power Apps skorzystaj z szerokiej palety rozwiązań.

Microsoft Power Bi pozwoli integrować, transformować, wizualizować i analizować dane.

Wykorzystanie usługi Power Automate umożliwia bardzo szybkie budowanie integracji, automatyzacji a nawet robotyzacji typu RPA.

tworzenie kultury innowacji  Tworzenie kultury innowacji

Pracownicy nabierają szczególnego entuzjazmu, obserwując, jak szybko odbywają się wdrożenia nowych rozwiązań i jak pozytywnie wpływa to na optymalizację ich codziennej pracy.

Powstaje kultura innowacji polegająca na wyszukiwaniu obszarów ulepszeń. Ma to bezpośredni wpływ na wynik firmy. Pracownicy bardzo cenią sobie możliwość tworzenia swoich aplikacji. Power Apps sprawdziła się w tysiącach organizacji.

możliwość korzystania z różnych urządzeń  Aplikacje dostępne na różnych urządzeniach

Usługa Power Apps jest dostępna na różnych platformach: iOS, Android, element osadzony w Microsoft Teams lub SharePoint Online.

Dzięki temu możesz skorzystać z niej z dowolnego miejsca.

szybkie tworzenie aplikacji webcon  Szybkie tworzenie aplikacji

Krótki czas wdrożenia rozwiązania to kluczowy czynnik wyboru platformy Microsoft Power Apps. Dzięki podejściu low code pracownicy w ciągu kilku tygodni otrzymują odpowiednią aplikację.

Power Apps – przykłady zastosowań w firmie

1 / 4   Rejestracja czasu pracy

Przy użyciu usługi Power Apps udostępnij użytkownikom aplikacjie do rejestracji czasu pracy obejmującą:

  • Zgłaszanie czasu startu i zakończenia pracy
  • Wnioski urlopowe
  • Zgłaszanie pracy zdalnej
  • Zgłaszanie wyjść prywatnych

Pracownicy mogą wykonywać wszystkie te działania w aplikacji mobilnej. Wprowadzanie pracowników do takiej aplikacji jest bardzo szybkie.

2 / 4  Zamówienia wewnętrzne

Microsoft Power Apps umożliwia realizację aplikacji zamówień wewnętrznych obejmującą między innymi następujace funkcjonalości:

  • Składanie zamówień
  • Wielopoziomowy proces akceptacji
  • Możliwość połączenia oprogramowania magazynowego
  • Wybór zamówienia zgodnie z poziomem zaszeregowania

Aplikacja może zostać osadzona w jednej z aplikacji pakietu Microsoft 365, na przykład SharePoint Online.

3 / 4  Inwentaryzacja środków trwałych

Aplikacje do inwentaryzacji często są realizowane na Microsoft Power Apps ponieważ natywnie działają na urządzeniach mobilnych. Przy w takiej aplikacji możemy znaleźć następujące funkcjonlaności:

  • Spis moich środków trwałych
  • Możliwość wezwania pracowników do inwentaryzacji
  • Możliwość statusowania i fotografowania środków trwałych
  • Rozpoznawanie kodów kreskowych dzięki usłudze Azure

Bez pisania kodu, dzięki usłudze Power Automate wyniki inwentaryzacji wraz ze zdjęciami możemy składować w OneDrive.

 

4 / 4  Wnioski HR

Zamiast umieszczać wnioski w wiadomości e-mail, sprawdź generator wniosków HR. Za pomocą aplikacji możesz udostępnić pracownikom większość wniosków:

  • Wniosek o refundację okularów
  • Wniosek o wczasy pod gruszą
  • Wniosek o zmianę warunków zatrudnienia
  • Wniosek o pracę hybrydową

Wszystkie wnioski mogą być dostępne na urządzeniach mobilnych.

left
right

Wdrożenia Microsoft Power Apps - wybór właściwej metody developmentu

Code it yourself

Jeżeli dysponujesz pracownikami z umiejętnościami technicznymi, możesz powierzyć im wdrożenie usługi Power Apps.

Nexpertis podczas wdrożeń szkoli zespół Klienta, dzięki temu mogą budować aplikacje samodzielnie. W takim modelu konsultanci Nexpertis mogą dokonać inspekcji kodu zanim przekażą aplikacje do eksploatacji.

Podczas samego developmentu nasi konsultanci wspierają zespół Klienta. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy mamy wiele małych aplikacji.

Hire a developer

W sytuacji gdy aplikacje są bardziej zaawansowane i Klient nie dysponuje wewnętrznymi kompetencjami, development można powierzyć w całości zespołowi Nexpertis.

Z czasem, stopniowo można przejść do scenariusza Code it yourself.

Ponieważ mamy doczynienia z rozwiązaniami na jednej platformie, można zastosować model mieszany.

Low-code software

Wytwarzanie prostrzych aplikacji, szczególnie tam gdzie dane nie mają skomplikowanej struktury można wytwarzać przy użyciu wewnętrznych zasobów.

Ponieważ Power Apps to technologia Low-Code, proste rozwiązania nie wymagają zaawansowanych kompetencji.

Wytwarzanie takich aplikacji można zacząć samodzielnie, a z czasem przekazać do rozwoju i utrzymania zespołowi Nexpertis.

Na co zwrócić uwagę przy wdrażaniu Power Apps

aplikacje power apps nexpertis

1.  Szersza perspektywa

Angażując pracowników do wytwarzania aplikacji musimy pamiętać, że z czasem mogą one stać się biznesowo krytyczne. Należy zadbać o kompetencje naszych pracowników, tak aby wykorzystywali dobre wzorce developerskie. Dzięki temu aplikacje będą ujednolicone oraz łatwe w utrzymaniu i rozwoju.

 

2. Wsparcie konsultantów

Wybierając partnera wdrożneniowego warto upewnić się, że będzie on Ciebie wspierał w całym cyklu życia aplikacji. W Nexpertis wspieramy Klientów w realizacji różnych strategii rozwoju. Przede wszystkim rekomendujemy rozwiązania i wspieramy.

Jak przygotować się do wdrożenia Microsoft Power Apps?

Przed rozpoczęciem prac nad developmentem aplikacji można podjąć wiele działań, aby wdrożenie okazało sie sukcesem

  • Zbierz dane, formularze, opis procesu i wymagania użytkowników
  • Zanim zaczniesz digitalizować proces biznesowy w aplikacjach, uruchom go w wersji papierowej. Pamiętaj, że równie ważne są nawyki i świadomość procesowa zespołu.
  • Zobacz gotowe rozwiazania Microsoft Power Apps. Może nie warto tworzyć od nowa rozwiązania, które już istnieje.

Wdrożenia aplikacji w rozsądnych kosztach

Podczas uruchomienia Power Apps w organizacji masz pełną kontrolę nad kosztami, ponieważ usługa Power nie nakłada na nas konieczości budowania wszystkiego na raz.

Z regóły wdrożenie Power Apps wiąże się z kosztami na poziomie 8 do 40 tysięcy zł. Koszt licencji na użytkownika Power Apps to 4,7 euro na miesiąc. Badania pokazują, że koszty te bardzo szybko się zwracają.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jak zacząć wdrożenie usługi Power Apps?

1.

Umów bezpłatną konsultację

Wdrożenie Microsoft Power Apps można zacząć zamawiajac bezpłatną konsultację. Podczas takiego spotkania nasz konsultant przeanaluzje potrzeby i podpowie które narzędzia z palety Microsoft Power Platform będą najlepsze.

2.

Zobacz demo

Zobacz, jak wdrożono wybrane aplikacje dzięki usłudze Power Apps. Zapoznaj się z całą gamą rozwiązań Microsoft w obszarze Microsoft 365.

Skorzystaj z konsultacji eksperta - wypełnij formularz kontaktowy

    Imię i Nazwisko*

    Firma*

    E-mail*

    Telefon*

    Treść wiadomości*

    *Pola obowiązkowe